Yeniliklerden haberdar olun!

Anasayfa > Hakkımızda
 
 

İşini, 
  Verimli ve kaliteli üretimi hedefleyen kurumlara,
  Beklenen kalitede,
  İhtiyaçlara göre özelleştirilmiş,
yönetim danışmanlığı, eğitim hizmetleri ve çeşitli projeler tasarlamak ve sunmak olarak tanımlayan KARUM Danışmanlık, 1995 yılından bu yana tüm Türkiye’de faaliyetlerine devam etmektedir.

KARUM için her "Müşterisi" ayrı bir "Segment" tir.

KARUM her "Segment" inin
  kurum kültürüne,
  ihtiyaçlarına ve 
  beklediği faydalara göre ürünlerini "Konumlandırır" ve "Teklif" olarak sunar.

Danışmanlık hizmetlerini ağırlıklı olarak KOBİ’lere yönelik gerçekleştiren Karum, yönetim konusunda akılcı ve uygulanabilir çözümler üreterek Türkiye’deki küçük ve orta ölçekli şirketlerin global ve yerel pazarlardaki rekabet güçlerini artırmaya yönelik projeler üretmektedir.

Karum Danışmanlık, Avrupa Birliği’ne entegrasyon sürecinde ilerleyen Türkiye’nin uluslararası pazarlarda rekabet gücünü artırmasının hem kamu hem de özel kurum ve kuruluşlar açısından bir sosyal sorumluluk olduğu görüşünü savunmaktadır. KOBİ’ler için geliştirdiği kobiklinik platformuyla her gün biraz daha hızlanan rekabet yarışında var olmak isteyen, ihracat yapmayı ve/veya ihracatını artırmayı amaçlayan, yönetim sistemlerini sürekli iyileştirme gereğine ve teknolojinin katma değerine inanan yenilikçi KOBİ’ler için hizmet üretmektedir.

Rekabet Gücü Geliştirme Modeli”nin Türkiye’deki ilk ve tek uygulayıcısı
KOBİ’lerin yönetiminde 1995’den buyana sahip olduğu iş deneyimi ile geliştirilmiş “Rekabet Gücü Geliştirme Modeli” , Karum’u diğer firmalardan ayıran en önemli farkını oluşturmaktadır. Bu model, Birleşmiş Milletler’e bağlı bir kuruluş olan ve ticarette etkinlik programı kapsamında işletmelere ürünler, hizmetler ve pazarla ilgili bilgi akışı sağlayarak ticareti destekleyici teknik danışmanlık hizmeti sunan Uluslararası Ticaret Merkezi (ITC) tarafından gelişmekte olan ülkelerdeki KOBİ’lerin ihracat ve karlılıklarını artırmak amacıyla BMS Metodolojisi (İş Yönetim Modeli) adı altında geliştirildi. Karum Danışmanlık, ITC’nin 2000 yılında gerçekleştirdiği programa katılarak bu modelin Türkiye’deki ilk ve tek uygulamacı danışmanlık firması olmuştur.

 
 
ExtremedyaCopyright © 2009 Karum Danışmanlık ve Dış Tic. San. Ltd. Şti.