Yeniliklerden haberdar olun!

Anasayfa > Sosyal Sorumluluk Projelerimiz
 
KadınEliyle Kadını Güçlendirme
  Videolar
  Resimler- İzlenimler
KadınEliyle Kadını Güçlendirme
 

Kadıneliyle.com sadece kadın girişimciler tarafından üretilen ürün ve hizmetlerin satış ve pazarlamasının yapıldığı bir satış portalıdır. Kadın Eliyle Kadını Güçlendirme portalı, Karum Danışmanlık tarafından projelendirilmiş ve 2008 Şubat’ında hayata geçirilmiştir.


Bu satış portalıyla Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden kadın girişimcilerin ürettiği farklı sektör ve kategorilerdeki ürünlerin satış ve pazarlama faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. Genelde doğal ve organik ürünlerin ağırlıklı olarak yer aldığı ürün yelpazesinde kadın girişimcilerin el yapımı ve katkısız ürünlerine yer verilmektedir.

Alanında bir ilk olan Kadıneliyle.com Hatay, Kayseri, Çanakkale, Bursa, Ankara, Denizli, İzmir gibi Anadolu’nun çeşitli illerinde, küçük yatırımlarıyla iş dünyasına atılırken pazar bulmakta zorlanan girişimci kadınları tek bir çatı altında toplayarak önemli bir sosyal projeye de adım atmıştır. Halen 30 kadar kadınımızın 300’ den fazla ürünlerinin yer aldığı Kadıneliyle çatısı girişimci olan, olmak isteyen ve evinde yaptığı üretimleri ekonomik değere dönüştürmeye çalışan tüm kadınlarımızı kucaklıyor.

Farklı ürün gruplarına yer verilen Kadıneliyle.com’da gıda, tekstil, kişisel bakım, ev dekorasyon ve keçe ürünleri temel kategorileri oluşturuyor. Bununla birlikte tasarım stüdyosu adı altında takı ve tekstil tasarım ürünleri ile ahşap boyama ve hobi ürünlerine yer veriliyor. Bir başka bölüm ise sanat galerisi. Burada başta tablolar olmak üzere çeşitli sanat ürünleri sergileniyor. Bu ürünler dileyen müşterilere özel paketler bölümünde farklı kombinasyonlar ile sunuluyor.

Portalda kadın girişimcilerin girişimcilik öykülerine ve başarılı kadın girişimciler ile gerçekleştirilen röportajlara da yer veriliyor.

Bu projeyle kadın girişimcilerin birbirlerini desteklediği bir dayanışma modeli de oluşturulmaktadır. Kadıneliyle.com kanalı ile yapılan tüm perakende ve toptan satış projelerinden kadın girişimciliğini ve kadının sosyal yaşamda daha çok yer almasını destekleyen sivil toplum kuruluşlarıyla işbirlikleri yapılarak, kadınlarla ilgili diğer projeleri desteklemek amacıyla finansal kaynak aktarılması hedeflenmektedir.
 
ExtremedyaCopyright © 2009 Karum Danışmanlık ve Dış Tic. San. Ltd. Şti.